دسته‌بندی نشده

HDCVI چیست؟

HDCVI چیست

HDCVI چیست

رابط ویدیویی کامپوزیت با وضوح بالا (HDCVI) در صنعت دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی کاملاً جدید است. با آن، چند قابلیت جدید و بسیار جالب ارائه می شود. اگرچه ممکن است هیچ پیشرفت بزرگی در وضوح تصویر بالا (HD) مشاهده نکنید، این ویژگی‌های جدید که با قیمتی باورنکردنی ارائه می‌شوند، چیزی بیش از تحت تأثیر قرار دادن است.

HDCVI با سایر دوربین های آنالوگ و HD کمی متفاوت است. برخلاف سایر تغییرات، متوجه خواهید شد که در بیشتر موارد، باید از مس جامد RG59 استفاده کنید. کابل سیامی. چرا؟ خوب، به این دلیل است که دوربین های HDCVI قادر به انتقال ویدئو تا 1600 فوت هستند. بگذار کمی برایم جا بیفتد، بگذار کمی به آن فکر کنم. دوران محدود به دویدن تا 300 فوت با دوربین های استاندارد آنالوگ و سایر دوربین های HD گذشته است.

همه این‌ها که گفته شد، هنوز باید به مصرف برق خود توجه کافی داشته باشید. در حالی که می توان ویدیو را از طریق کواکس تا 1600 فوت منتقل کرد، کابل برق شما همچنان به 300 فوت محدود می شود. می‌توانید این را با منابع تغذیه و مبدل‌های ولتاژ بالاتر تقویت کنید، اما قبل از اینکه به‌طور تصادفی دوربین‌هایتان را سرخ کنید، مطمئن شوید که در حال انجام چه کاری هستید.

کابل استاندارد روکش مسی RG59 همچنان با سیستم‌های دوربین HDCVI کار می‌کند. اگر این مسیر را طی کنید، ممکن است با تخریب ویدیو مواجه شوید. تا حدود 250 فوت، واقعاً نباید متوجه کاهش کیفیت تصویر شوید، اما پس از آن متوجه کنتراست محو شده، خطوط شروع به شکل‌گیری و اثر سایه‌زنی خواهید شد. هرگز فید ویدیوی خود را به طور کامل از دست نخواهید داد، اما این اثرات منفی به تدریج بدتر می شوند.

استفاده از کابل Cat5e با بالون گزینه دیگری است اما محدود است. تنها در 25 فوت، شما شروع به مشاهده همان کاهش در مقابل می کنید. در 50 فوت، خطوط و سایه ها شروع به نمایان شدن می کنند. مانند RG59 روکش مسی، هرگز تصویر خود را به طور کامل از دست نخواهید داد، اما به پایین تپه ادامه خواهد داد.

کابل Cat6، اگرچه تصور می‌شود راه‌حلی است، اما این راه‌حل نیست. فقط در 50 فوت، سایه شروع به نشان دادن می کند. در 100 فوت، سایه بسیار آشکار می شود و کنتراست شروع به محو شدن می کند.

مواظب استفاده از هر کارخانه/کابل وصل و پخش یا شرکت هایی باشید که HDCVI کامل را می فروشند. سیستم با این نوع کابل. در ارتفاع 25 فوتی، ما بلافاصله شاهد یک تضاد از دست رفته هستیم. در ارتفاع 50 فوتی، خطوط شروع به شکل گیری می کنند و سایه ها آشکار می شوند. همانطور که در موارد دیگر، با افزایش فاصله، مشکلات موجود در تصویر نیز افزایش می‌یابد. حتماً همه چیز را در مورد از کدام نوع کابل با HDCVI و سایر دوربین‌های امنیتی هم محور HD استفاده کنید.< /p>

دوربین‌های زوم پان شیب (PTZ) | HDCVI چیست؟

یکی از بزرگترین دردسرهای دوربین های PTZ آنالوگ این است که بدانید حتی پس از اینکه طول کابل سیامی خود را برای دوربین اجرا کردید، همچنان باید یک کابل اضافی برای داده (RS485) اجرا کنید. بدون آن کابل اضافی، هیچ کنترلی روی ویژگی‌های حرکت، شیب یا زوم ندارید.

هزینه و کار اضافی آن کابل اضافی را بگیرید و با HDCVI آن را از پنجره بیرون بیندازید. دوربین های PTZ از نوع HDCVI می توانند بدون استفاده از کابل اضافی به آن اتصال داده RS485 دست یابند. همه این کارها مستقیماً از طریق همان کابل کواکسی که در حال انتقال ویدیو است انجام می شود.

قیمت | HDCVI چیست؟

HDCVI تا آنجا که به وضوح و سخت افزار مربوط می شود، با رابط دیجیتال سریال با کیفیت بالا (HDSDI) قابل مقایسه است. با این حال، در مورد قیمت، هیچ مقایسه ای وجود ندارد.

یک DVR 4 کانال HDSDI با کیفیت خوب حدود 400 تا 500 دلار قیمت دارد. دوربین‌ها براساس ویژگی‌ها متفاوت خواهند بود، اما حتی در سطح پایه، قیمت آن‌ها را حدود 250 دلار برای هر قطعه خواهید دید. باز هم، ما در مورد موارد با کیفیت صحبت می کنیم.

یک 4 دوربین HDCVI DVR تقریباً 250 دلار کار می کند در حالی که یک دستگاه پایه دوربین لنز ثابت فقط کمی بیش از 100 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. اگر تعجب می کنید، این فقط کمی بالاتر از هزینه تعریف استاندارد دوربین های مدار بسته است. **به روز رسانی: از آنجایی که HDSDI در نهایت به عنوان یک گزینه کاملاً غیرقابل اعتماد برای دوربین مدار بسته معرفی شد، اکنون شاهد کاهش قیمت خواهید بود زیرا تولید کنندگان و توزیع کنندگان تلاش می کنند تمام موجودی باقیمانده را تخلیه کنند. بیشتر بخوانید اینجا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =